Pasożyty? Niemożliwe

8 MAJ 2019 | autor Anna Grabska

W ludzkim organizmie może zadomowić się wiele pasożytów nawet kilkaset osobników, setki milionów jaj o masie kilku kilogramów. Dla przykładu 30-40 cm glisty o łącznej masie kilkunastu metrów mogą zamieszkiwać nasze jelita. Pasożyty wewnętrzne dostają się do ciała na skutek niewłaściwej higieny, brudne ręce, niedomyte warzywa i owoce, nieprzebadane mięso, surowe ryby, niegotowana woda, zwierzęta, a także kąpiele w nieoczyszczonych zbiornikach, podróże zagraniczne.

Wg WHO w ciągu ostatnich 10 lat różnymi pasożytami zaraziło się ponad 4,5 miliarda ludzi na świecie. Co trzecia osoba cierpi z tego powodu. Uczeni twierdzą, że na początku XXI prawie 95% ludzi zarażonych jest mikroorganizmami i obserwuje się niespecyficzne objawy wskazujące na obecność pasożytów.

Juz dziś umów wizytę

Jeżeli zmagasz się z problemem pasożytów w organizmie, zadzwon do mnie 600 – 611 – 303.
Możesz do mnie również napisać przez link kontakt lub możesz po prostu odezwać się do mnie na facebooku

Glista ludzka, glistnica

Szeroko rozpowszechniony pasożyt z grupy nicieni. Żyje w jelicie grubym, ale potrafi przemieszczać się po całym organizmie, uszkadzając kolejne organy. Często może przebywać w oskrzelach lub płucach powodując tam stany zapalne.Objawami zarażenia mogą być biegunki, krwawienia z płuc, zgrzytanie zębami, ataki lęku, zapalenia oskrzeli i dróg oddechowych, świąd skóry, zapalenie spojówek.

Włosień kręty

Stanowi najgroźniejszą odmianę wśród pasożytów ludzkich z grupy nicieni. Po dostaniu się do żołądka, wędruje do jelita cienkiego, gdzie już po 2 dniach może się rozmnażać. Stamtąd dostaje się do krwioobiegu, a następnie do mięśni poprzecznie prążkowanych, gdzie żyje nawet przez kilkadziesiąt lat. Krętki włośnicy mogą powodować w pierwszej fazie nudności ,wymioty, zaburzenia żołądkowe ,gorączkę potem bóle mięśni ,kości, osłabienie, majaczenie ,a w końcowej fazie niewydolność serca, zapalenie mózgu, płuc ,zaburzenia widzenia i zaburzenia psychiczne.

Glista ludzka, glistnica

Szeroko rozpowszechniony pasożyt z grupy nicieni. Żyje w jelicie grubym, ale potrafi przemieszczać się po całym organizmie, uszkadzając kolejne organy. Często może przebywać w oskrzelach lub płucach powodując tam stany zapalne.Objawami zarażenia mogą być biegunki, krwawienia z płuc, zgrzytanie zębami, ataki lęku, zapalenia oskrzeli i dróg oddechowych, świąd skóry, zapalenie spojówek.

W Polsce najczęściej występują owsiki ,zwłaszcza u dzieci ale często zaraża się cała rodzina. Zagnieżdżają się w jelicie grubym i ślepym. Oprócz świądu i podrażnień odbytu i sromu mogą powodować wysypki ,bóle głowy, brzucha, chudnięcie ,osłabienie.

Szukasz pomocy zostaw kontakt do siebie, oddzwonie.

12 + 9 =

Węgorek jelitowy

Stanowi duże zagrożenie dla człowieka. Powoduje trudno wyleczalną węgorzycę. Przenika przez skórę do różnych narządów: serca, płuc, dwunastnicy, jelit. Mogą pojawić się objawy jelita drażliwego, zaburzenia pokarmowe, wymioty, osłabienie, krwawienia oraz charakterystyczne swędzące obszary na ciele i widoczne korytarze podskórne.

Tęgoryjec dwunastnicy

By stać się gospodarzem dla tęgoryjca dwunastnicy, trzeba go połknąć albo nadepnąć — szczególnie zranioną stopą. Samica tęgoryjca składa około 10 tys.-25 tys. jaj. Człowiek zarażony jest przez skórę. Larwy dostają się do serca, płuc, tchawicy, którą przez odkrztuszanie i połykanie dostają się do przewodu pokarmowego. Pasożyty te wysysają krew z naczyń układu pokarmowego objawem choroby tęgoryjcowej jest niedokrwistość, krwioplucie, bóle brzucha, biegunki ,wysypki, obrzęki kończyn i twarzy, kaszel, duszności.

Tasiemiec uzbrojony i nieuzbrojony

W jelitach zamieszkiwać mogą tasiemce uzbrojony i nieuzbrojony. Mogą osiągać nawet kilka metrów. Potomstwo może wędrować po całym organizmie przytwierdzając się do narządów haczykami lub przyssawkami. Człowieka zaraża się zazwyczaj wągrami tasiemca, gdy spożywa surowe lub niedogotowane mięso wieprzowe. Wówczas w przewodzie pokarmowym człowieka strawiona zostaje osłona wągra. Następnie główka tasiemca, która się uwolniła przyczepia się do jelit i zaczyna się rozwijać, a po około dwóch miesiącach przekształca się w jelicie cienkim w dojrzałego tasiemca.

Zarażenie jajami tasiemca uzbrojonego nazywane jest wągrzycą i jest bardzo niebezpieczną chorobą. Pasożyt może bytować w przewodzie pokarmowym i powodować bóle brzucha, nudności, biegunkę, zaparcia, awitaminozę. Jeśli jest w mózgu padaczkę, zaburzenia psychiczne, demencje, halucynacje.

Tasiemiec nieuzbrojony

Jednyny z najdłuższych pasożytów, jaki może zagnieździć się w jelicie człowieka – zazwyczaj ma od czterech do dziesięciu metrów długości i średnicy ok. 8 mm. Jego ciało jest płaskie, złożone z członów, ma przyssawki, dzięki którym przyczepia się do ściany jelita, ale w przeciwieństwie do tasiemca uzbrojonego nie zawiera dodatkowych haczyków.

Czasem objawy bytności tasiemca nieuzbrojonego są tak niespecyficzne, np. napadowe bóle głowy, pokrzywka, dopiero wykonane badania wskazują jednoznacznie, że mamy do czynienia z tasiemcem nieuzbrojonym.

Lamblia jelitowa

Kolejną grupą są pierwotniaki, które mogą przyczynić się do wielu chorób układu pokarmowego, jamy ustnej, układu moczowo-płciowego i skóry.

Giardia jelitowa, czyli lamblia jelitową należy do najczęściej spotykanych pasożytów pierwotniakowych człowieka. W Polsce na ok. 10% ludzi dorosłych i 25-50% dzieci zarażonych jest lamblią. Bytuje zwykle w początkowej części jelita cienkiego, tj. dwunastnicy, na kosmkach jelitowych lub częściej nawet w pęcherzyku żółciowym i drogach żółciowych. W niektórych przypadkach, przy intensywnym zarażeniu, w jednym wypróżnieniu może być ok. 500 mln cyst.

Objawami mogą być napadowe bóle brzucha, zaburzenia w trawieniu, skłonność do biegunek na przemian z zaparciami, okresowo obfite i mocno cuchnące stolce, niedokrwistość z niedoboru żelaza, wychudzenie oraz niedorozwój fizyczny, wysypki alergiczne na skórze, uporczywy trądzik na twarzy. W ok. 10% może nie dawać żadnych objawów.

Toksoplazmoza

Do zarażenia toksoplazmozą może dojść w wyniku kontaktu z zanieczyszczoną glebą, pojemnikiem z odchodami kocimi ,spożyciem zanieczyszczonej wody lub żywności. Wyróżnić można postać węzłową (powiększone węzły chłonne ),uogólnioną (dotyczącą ośrodkowego układu nerwowego dającą obraz zapalenia mózgu ) i gałki ocznej( powodująca zaburzenia widzenia łzawienia, zapalenia siatkówki i naczyniówki oka ). Toksoplazmoza przewlekła może dawać nietypowe objawy zapalenia wątroby, oka, dróg oddechowych ,bóle mięśni ,stawów kończyn. Choroba zwana toksokarozą wywołana jest przez glistę psią lub kocią.

Pełzakowica

Jest to choroba wywołana pełzakiem okrężnicy bytującym w jelicie grubym. To pasożyt występujący w strefie tropikalnej i w Polsce występuje u ok 2% populacji. Żywi się krwinkami czerwonymi i fragmentami innych komórek, może także się przemieszczać powodując, np. ropnie wątroby. Objawy pełzakowicy zależą od intensywności zarażenia, zjadliwości pasożytów, ich lokalizacji oraz od wtórnych zarażeń.

Motylica wątrobowa

Groźnym pasożytem jest motylica wątrobowa. To przywra, która może osiągać rozmiary aż 5 cm. Najczęściej przywierają do ścianek wątroby lub pojawiają się w drogach żółciowych. Pasożyty żerują w zbiornikach wodnych ale zarazić się można spożywając mięso zwierząt chorych na motylicę. Pierwszym żywicielem są ślimaki dlatego także zarazić się można przez włożenie do ust źdźbeł trawy.

Jak pozbyć się pasożytów z naszego organizmu?

Najczęściej praktykowanym sposobem pozbycia się ich z organizmu jest zażywanie ziół i leków przeciwpasożytniczych, odrobaczających. Kuracja jest długotrwała i trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Wsparciem w odrobaczeniu organizmu jest terapia Biofeedbackiem SCIO THETA.

W leczeniu chorób pasożytniczych istotna jest również dieta, która polega na wyeliminowaniu produktów, którymi żywią się te organizmy (np. lamblie żywią się węglowodanami, wobec czego należy zrezygnować ze słodyczy, produktów mącznych, soków owocowych itd.) oraz zakwaszeniu żołądka co stwarza niekorzystne warunki dla rozwoju pasożytów.
Umów się na wizytę 600 – 611 – 303 lub napisz na facebooku https://www.facebook.com/Bioannalodz/